DAVID GABLAS
zmenšeno.png2

Jak jsem se dostal k realitám?

Můj začátek v realitách může působit až trochu legračně. Při studiu vysoké školy v Brně jsem hledal vhodnou brigádu. Shodou okolností jeden můj spolužák, který skončil po prvním semestru, dostal příležitost zajistit management dvou prodejních stánků s oříšky, které můžete potkat ve větších nákupních centrech. Podmínky brigády byly na tu dobu velmi dobré a mít za nadřízeného kamaráda? Co víc si přát. A tak jsem se poprvé seznámil s prodejem.

V té době jsem byl ještě nevýrazný kluk, který byl v duši spíš pesimistou. To však rychle změnily dvanáctihodinové směny na stánku, kde bylo potřeba se usmívat a komunikovat se zákazníky. Po půl roce brigády jsem si řekl, že prodej je to, co bych chtěl dělat. Zkrátka jsem se v prodeji našel. 

Následovaly tak úvahy, do jakého oboru se pustit. Reality jsem vždy vnímal jako prestižní a nejvyšší metu. Zároveň jsem věděl, že bytovou potřebu budou lidi řešit neustále. A tak jsem poslal životopis do několika kanceláří a začalo kolečko pohovorů. 

Pro pobavení přikládám svou první „business” fotku. 😄

Jaké byly začátky?

Jako realitní makléř jsem začal působit v roce 2018, kdy jsem svůj start realitní cesty rozjel v kanceláři CENTURY 21 Positive. Tady se bohužel nekonaly žádné velké úspěchy a naopak jsem podnikání ještě musel často dotovat z různých brigád. S jistotou jsem ale věděl, že se snadno a bez úspěchu nevzdám. 

Po osmi měsících neúspěšné činnosti, kdy navíc majitel kanceláře musel zavřít, jsem dostal příležitost spolupráce s přední brněnskou realitní kanceláři CENTURY 21 Bonus Brno, kde aktuálně působím. Změna to byla opravdu k nepoznání. Díky předchozí zkušenosti jsem okamžitě věděl, že pokud se mám někde stát dobrým makléřem, pak to bude tady. 

Ještě před touto změnou jsem se ale dostal do oboru financí. Jelikož kupující v mnohých případech platí kupní cenu nemovitosti hypotékou, připadalo mi na místě znát náležitosti i z druhé strany. Byla to spousta učení, odborné zkoušky, osvědčení, zápisy u ČNB, ale rozhodně této zkušenosti nelituji. Jsou to velmi cenné znalosti, které jsem na rozdíl od většiny kolegů nabyl a pomáhají mi při prodeji nemovitostí. Člověk pak navíc získá komplexnější pohled na trh a vidí věci víc do hloubky.

Jsem s vámi i na sociálních sítích

A jak je to teď?

Jak jsem psal nahoře, reality dělám čtyři roky a když se ohlédnu za sebe, je to už kus cesty, která svými výkyvy spíše podobala horské dráze. Bohužel mě nečekal snový raketový start a prví roky byly opravdu těžké. Často jsem z okolí slýchal, že by to na mém místě už dávno vzdali. Co mě ale udrželo v tomto oboru je vytrvalost a touha to obrátit na svou stranu a nevzdat se po srážce s neúspěchem. 

Poslední měsíce a rok mi ale ukazují, že nasbírané zkušenosti, vytrvalost a píle začínají přinášet své ovoce.

Během realizovaných prodejů jsem vyzkoušel různé metody a formy prodeje. Z realizovaných transakcí ale vím, že klíčový je vždy je individuální přístup nastavený na základě potřeb klienta s ohledem na aktuální situaci na trhu s nemovitostmi. Proto ke každému klientovi přistupuji osobitě a snažím se vždy najít nejlepší řešení ušité na míru. 

Pro své klienty se snažím dlouhodobě vytvářet co nejvyšší přidanou hodnotu při prodeji jejich nemovitostí. 

Při prodeji kladu důraz na moderní marketingové nástroje, jako je videoprohlídka, virtuální prohlídka, web nemovitosti nebo placená reklama na sociálních sítích. 

Prodej nových nemovitostí je pro mě vždy výzvou a nadšením. Se všemi svými klienty se snažím navázat profesionálně přátelský vztah a velmi rád se se svými klienty setkávám u dalších úspěšných obchodů.

 

Co na to říkají klienti?

Previous slide
Next slide

Napadlo Vás něco?

Napište mi nebo zavolejte

JOIN OUR MAILING LIST AND

Enjoy 10% Off

Your First Order